SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Płock. Nie będzie przyjęć na internę i neurologię w szpitalu wojewódzkim

fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku

Przyjęcia na internę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku zostały wstrzymane na trzy dni. Chorzy nie byli przyjmowani w minioną niedzielę, nie będą także w najbliższy weekend. Ponadto w piątek i sobotę wstrzymane zostaną przyjęcia na neurologię. Powodem decyzji są braki kadrowe, z którymi placówka zmaga się od wakacji.

Dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski tłumaczy, że nie jest w stanie obsadzić dyżurów na internie pełnym składem. W szpitalu od wakacji trwa kryzys związany z brakiem lekarzy. Ponad 20 medyków złożyło wypowiedzenia, co stworzyło zagrożenie zawieszenia pracy czterech oddziałów – wewnętrznego, a także płucnego, nefrologii oraz pediatrii.

Informacje na temat wstrzymania przyjęć potwierdził Radiu dla Ciebie rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Troszyński. – Wstrzymanie przyjęć związane jest z brakami kadrowymi. Oddział będzie funkcjonował, a pacjenci będą pod opieką personelu medycznego – mówi.

Na internie i neurologii w tych dniach będzie dyżurował jeden lekarz, podczas gdy do pełnej obsady potrzeba dwóch.

Rozmowy z lekarzami

Od kilku tygodni trwają rozmowy dyrekcji z lekarzami, ale wciąż nie ma porozumienia. Uczestniczy w nich też marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Pan dyrektor Stanisław Kwiatkowski zaproponował 8,5 tysiąca złotych pensji zasadniczej, co by oznaczało prawie półtora tysiąca złotych podwyżki. Oczywiście z konsekwencjami też w stawkach dyżurowych. Moim zdaniem jest to górny pułap, który my możemy zaakceptować, żeby nie doprowadzić do bankructwa tego szpitala – tłumaczył w poniedziałek przed kolejnym spotkaniem marszałek.

Spotkanie jednak nie przyniosło przełomu, a pierwsze wypowiedzenia lekarzy kończą się pod koniec października.

Czytaj też:

Płock. Aplikacje do walki z COVID-19 wśród laureatów Hackathonu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone