SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szpital chce otworzyć drugi moduł. Ministerstwo ma inny plan

Szpital tymczasowy w Płocku/fot. RDC

W Płocku brakuje łóżek dla chorych na COVID-19. Szpital tymczasowy wciąż czeka na zgodę ministra zdrowia na uruchomienie drugiego modułu z 28 łóżkami. Tymczasem resort chce, żeby miejski Szpital św. Trójcy przekształcił w oddział covidowy swoją internę.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ

Zawieszenie pracy interny w miejskim szpitalu to byłaby rozpacz – przyznaje prezydent Andrzej Nowakowski. – Jesteśmy w trakcie czwartej fali koronawirusa, ale nie możemy zapominać o mieszkańcach, którzy wymagają leczenia na oddziale internistycznym – dodaje.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o uruchomieniu jednego modułu szpitala tymczasowego w Płocku z 28 łóżkami od 10 listopada. Z wnioskiem o jego otwarcie wystąpił dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski. Szpitale tymczasowe na Mazowszu wznowiły działanie w Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce i Warszawie.

W czwartek potwierdzono 4048 nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu. Według najnowszych danych w województwie mazowieckim ostatniej doby odnotowano 69 śmiertelnych przypadków zachorowania na COVID-19. Jak podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w szpitalach w regionie są obecnie 3854 łóżka COVID-owych, z których 3180 jest zajętych. Dla pacjentów z COVID-19 przeznaczonych jest również 387 respiratorów, 330 jest w użyciu.

Czytaj też:

Oddział covidowy działa w Mławie. Kolejne łóżka w Ciechanowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone