SŁUCHAJ ONLINE
MENU

System zbada natężenie ruchu i dostosuje do niego sygnalizację

fot. ZDM

Płock przygotowuje się do wdrożenia Inteligentnego Sytemu Transportu. Na części skrzyżowań zostaną zamontowane urządzenia, które samodzielnie zbadają natężenie ruchu. Główny cel to usprawnienie ruchu komunikacyjnego na najbardziej uczęszczanych ulicach miasta.

Tam, gdzie aut jadących w jednym kierunku będzie więcej, system dłużej utrzyma zielone światło. Pozostali kierowcy poczekają nieco dłużej.

Ale to nie koniec korzyści z systemu – mówi Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. – Chcemy w strefie płatnego parkowania zainstalować na wszystkich miejscach, gdzie można zatrzymać samochód, czujniki, które będą zbierać informacje i podawać na tablice wlotu na daną ulicę, czy są wolne miejsca parkingowe. Elementem uzupełniającym będą tablice elektroniczne wyświetlające ogólne informacje dotyczące temperatury, informacje o utrudnieniach drogowych, wypadkach – tłumaczy.

W Płocku jest 57 skrzyżowań i przejść dla pieszych sterowanych sygnalizacją świetlną, z czego 29 zostanie podłączonych do nowego systemu. Dotyczy to głównych ulic Płocka.

Ten system będzie na głównych ciągach komunikacyjnych, takich jak aleja Kilińskiego, aleja Piłsudskiego, ulica Wyszogrodzka, aleja Jachowicza i ulica Bielska do granic miasta – zapowiada Hubert Woźniak.

Miejski Zarząd Dróg na oferty czeka do 28 sierpnia. System, zgodnie z zamówieniem, powinien być gotowy do 29 października 2021 r.

Czytaj też: Ruszył program Płocka Karta Miejska. „Zintegruje system zniżek”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone