SŁUCHAJ ONLINE
MENU
na antenie
do 11:00

Płock. Polish Hip-Hop Festival z rekordową liczbą wykonawców

fot. plhhfestival.pl

Rekordowa liczba ponad 100 wykonawców wystąpi na 7. Polish Hip-Hop Festival, który na nadwiślańskiej plaży w Płocku odbywać się będzie od 1 do 3 sierpnia. Na koncerty przygotowanych zostanie pięć scen – poinformowali we wtorek organizatorzy imprezy.

Jak podkreślili, w trakcie tegorocznej odsłony Polish Hip-Hop Festival występy artystów poprowadzą „uznani w środowisku hip-hopowym konferansjerzy i raperzy”, a wśród nich znajdą się Filip Rudanacja, Flint, CNE i Numer Raz.

Kompletny line-up

Pragniemy poinformować, że mamy już kompletny line-up festiwalu oraz znamy wszystkie sceny, na których wystąpią najpopularniejsi polscy artyści. Raperzy zagrają na: Main Stage, Red Bull Music Stage, Tidal Music Stage oraz na Strefie Pełnolets’ów. Dodatkowo pojawi się jeszcze jedna scena, na której będzie stale obecny DJ – oznajmili organizatorzy Polish Hip-Hop Festival. Zapowiedzieli jednocześnie, iż w tym roku podczas koncertów na nadwiślańskiej plaży w Płocku „wystąpi rekordowa liczba ponad 100 wykonawców”.

Czego można spodziewać się po takiej liczbie artystów? Pełnego przekroju polskiego rapu – swoich faworytów znajdą zarówno fani nowej szkoły, jak i ci, dla których najważniejsza jest klasyka – anonsują twórcy Polish Hip-Hop Festival. I dodają: – Nie zabraknie również zagranicznych raperów – są nimi Islandczyk Emmsje Gauti i Hiszpan Bambax. Oczywiście to nie wszystko.

Czołówka polskiej sceny

Wymieniając artystów polskiej sceny hip-hop, organizatorzy płockiego festiwalu zapewniają, iż „zagrają najwięksi z największych”, w tym Sokół, Tede, PRO8L3M, Paluch, O.S.T.R. i Kali, a swoje showcase’y zaprezentują m.in. Chillwagon – Borixon, Żabson, Reto, Kizo, Qry oraz Zetha, a także SBM Label – Solar, Białas, Bedoes, Jan-rapowanie, White 2115, Beteo, Mata, Moli, Kacperczyk, Lanek i DJ Johny.

W tym roku ponownie będziemy rejestrowali dawców szpiku dla Fundacji DKMS. Jest to niezależna organizacja non-profit, której zadaniem jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego – informują twórcy Polish Hip-Hop Festival. Przypominają zarazem, że podczas dotychczasowych edycji tej imprezy udało się znaleźć sześciu dawców.

Jak wspominają organizatorzy, zeszłoroczny Polish Hip-Hop Festival „zgromadził rekordową publiczność – w Płocku bawiło się blisko 15 tys. ludzi”. – Wszystko wskazuje na to, że pobijemy ten wynik – zapowiadają. Wspominają jednocześnie, iż „stałym elementem programu festiwalu jest Płocka Bitwa Freestyle’owa, której początki sięgają 2001 r., kiedy to zmierzyli się ze sobą Gib Gibon Skład i Obrońcy Tytułu”.

Finał 3 sierpnia

Eliminacje rozpoczną się w czwartek, 1 sierpnia, natomiast finał odbędzie się w sobotę, 3 sierpnia, na scenie Red Bull Music Stage – informują twórcy Polish Hip-Hop Festival, dodając, że zgłoszenia na Płocką Bitwę Freestyle’ową można składać poprzez formularz w zakładce pobierz.

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej, nadwiślańskiej plaży w Płocku od 2013 r. W tym roku, jak poprzednio, na gości wydarzenia czekało będzie pole namiotowe, a także foodtrucki i specjalna strefa merchandise.

W marcu twórcy imprezy zapowiedzieli organizowanie Polish Hip-Hop Music Awards, cyklicznego wydarzenia, podczas którego artyści rodzimej sceny tego gatunku muzycznego otrzymywaliby specjalne nagrody – pierwsza edycja ma odbyć się na początku 2020 r.; nagrody zostaną przyznane w 14. kategoriach i wręczone podczas uroczystej gali.

Posłuchaj:

Czarna lista – 13.07.2019

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone