SŁUCHAJ ONLINE
MENU

PKN Orlen wspiera walkę z nowotworami. Uruchamia infolinie

fot. Pixabay

Szybki i łatwy dostęp do informacji na temat nowotworów i chorób płuc. W trosce o zdrowie mieszkańców Płocka, PKN Orlen uruchomił specjalnie infolinie. Służą one mieszkańcom powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego – wszystko w duchu myśli „lepiej zapobiegać niż się leczyć”. Eksperci wskazują, że region Płocki od lat cechuje się wysoką zachorowalnością na nowotwory i choroby układu oddechowego.

Kierowniczka nowego projektu, Jolanta Meller tłumaczyła, że mieszkańcy mogą skontaktować się ze specjalistami do spraw profilaktyki i diagnostyki.

Udostępniamy dla Płocka infolinię, zarówno profilaktyczną jak i diagnostyczną, która jest zarówno dla pacjentów ale nie tylko również mogą z niej skorzystać lekarze. Obok infolinii mamy drugi kanał komunikacji jest to mejl również i dla pacjentów i dla lekarzy – powiedziała Meller.

Zadaniem „nawigatorów” jest przekazywać informacje o możliwościach i kierunku dalszej diagnostyki, konsultacji i leczenia – wyjaśniła Meller. – Nasza infolinia udostępnia dwa numery kontaktowe, dla pacjentów diagnostycznych, czyli takich, którzy już mają problem z własnym zdrowiem, czy ktoś z rodziny. Drugi numer kontaktowy jest profilaktyczny, czyli dla tych którzy zapobiegają chorobom. Chcą się zbadać i wiedzieć jaki jest ich stan zdrowia – dodała.

PKN Orlen przekazało 10 milionów złotych. Pieniądze mają pozwolić w ciągu sześciu lat udzielić ponad 20 tys. specjalistycznych konsultacji i porad.

Kontakt z nawigatorami jest możliwy telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 16.00. Jeśli zadzwonimy później – możemy liczyć, że dostaniemy następnego dnia telefon zwrotny.

Kontakty:
Narodowy Instytut Onkologii przy ul. Roentgena 5 w Warszawie:
ds. profilaktyki tel. (22) 546-31-11, e-mail: profilaktyka.plock@coi.pl
ds. diagnostyki tel. (22) 546-33-77, e-mail: diagnostyka.plock@coi.pl,

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Płocka 26 w Warszawie:
tel. (22) 431 23 50 lub (22) 431 23 06 oraz tel. kom. 882 36 44 15 lub 882 36 44 17; e-mail: pulmonologia@igichp.edu.pl

Czytaj więcej:

Orlen zapowiada inwestycję w Ostrołęce. „Trwają analizy”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone