SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Płock. Naprawa fragmentu ulicy prowadzącej do PKN Orlen

fot. www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe/BankZdjec

Dotychczas nie zgłosił się żaden z właścicieli infrastruktury biegnącej pod ul. Chemików w Płocku, której fragment, prowadzący do PKN Orlen, zapadł się w ubiegłym tygodniu. Urząd Miasta Płocka zdecydował więc, że naprawa nawierzchni rozpocznie się tam we wtorek.

Urząd Miasta Płocka oznajmił w minioną środę, że z powodu zapadnięcia się fragmentu jezdni na ul. Chemików jej część została zamknięta dla ruchu do odwołania. To jedna z tras dojazdowych do budynków administracyjnych i części zakładu głównego PKN Orlen na peryferiach miasta. W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzono objazdy, które nadal obowiązują.

– Właściciele infrastruktury biegnącej pod ul. Chemików nie odnaleźli się. Zwróciliśmy się do wszystkich firm, które ewentualnie mogłyby być właścicielami tych kabli. Nikt się do nich nie przyznaje, nikt się nie zgłosił. W takiej sytuacji zdecydowaliśmy, że będziemy naprawiać nawierzchnię na swój koszt i od jutra zaczynamy – powiedział w poniedziałek Hubert Woźniak z płockiego Urzędu Miasta. Dodał, iż prace naprawcze poprowadzi miejska spółka Muniserwis.

Wznowienie przejazdu w piątek?

Jak wyjaśnił Woźniak, naprawa ma rozpocząć się od skucia nawierzchni w zapadniętej części ul. Chemików, a to pozwoli określić dokładny zakres niezbędnych robót i jednocześnie umożliwi być może definitywne ustalenie przyczyny awarii – płocki Urząd Miasta informował jeszcze w ubiegłym tygodniu, iż wstępna ocena wskazywałaby, że najprawdopodobniej doszło do wypłukania gruntu pod nawierzchnią.

Woźniak zastrzegł, iż przebieg i termin realizacji prac naprawczych, w tym odbudowa nawierzchni wraz z ułożeniem nowego asfaltu w miejscu zapadliska, będą zależały od tego, co wykonawca robót zastanie pod nawierzchnią, która obecnie w części ul. Chemików znajduje się nad odkrytą pustą przestrzenią. – Wstępnie, ale podkreślam, że to wstępna ocena, planujemy, że być może w piątek uda się już uruchomić ponownie przejazd ul. Chemików – zaznaczył Woźniak.

Fragment wyłączony z ruchu

W miniona środę po zapadnięciu się fragmentu ul. Chemików, ze względów bezpieczeństwa całkowicie wyłączono z ruchu jej część w rejonie stacji paliw. Od tego czasu dojazd do biurowców PKN Orlen i bramy nr 1 zakładu produkcyjnego możliwy jest wyłącznie ul. Zglenickiego, podobnie jak powrót do centrum Płocka.

Według płockiego Urząd Miasta, w związku z awarią zmieniono czasowo organizację ruchu – kierowcy, którzy wjadą w ul. Chemików z ul. Łukasiewicza mogą zawrócić na stacji paliw, natomiast jadący z przeciwnego kierunku muszą skorzystać z dojazdu z ul. Chemików do ul. Zglenickiego przy Centrum Medycznym PZU Zdrowie.

Wprowadzono też tymczasowe zmiany tras części autobusów Komunikacji Miejskiej Płock, w tym na liniach, z których codziennie korzysta część pracowników dojeżdżająca do zakładu głównego PKN Orlen – autobusy te kursują obecnie objazdem przez ul. Zglenickiego.

Tuż po zapadnięciu się części ul. Chemików płocki Urząd Miasta uzależniał termin rozpoczęcia naprawy od ustalenia właścicieli infrastruktury biegnącej tam pod nawierzchnią.

Czytaj też:

Płock. Zapadła się jezdnia prowadząca do budynków PKN Orlen

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone