SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ktoś strzelał z wiatrówki do autobusów miejskich w Płocku

fot. KM Płock

Trzy autobusy Komunikacji Miejskiej w Płocku zostały ostrzelane przez nieznanego sprawcę. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na ulicy Dworcowej. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się płocka policja.

Pierwszy z autobusów KM został ostrzelany w niedzielę przed godz. 8:00. Kierowca zgłosił to zdarzenie do dyspozytora – relacjonuje Kinga Wochowska, rzeczniczka płockiego przewoźnika. – Na miejscu okazało się, że prawdopodobnie autobus został ostrzelany, prawdopodobnie z wiatrówki. Nic nie wskazywało na to, że to było działanie celowe. Około godziny 9:00 ostrzelane zostały kolejne dwa autobusy, prawdopodobnie z tego samego miejsca z tej samej broni – dodaje.

Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się płocka policja. – Do tej pory udało się ustalić rodzaj broni z jakiej strzelano – mówi Krystyna Kowalska z Komedy Miejskiej Policji w Płocku. – Uszkodzenia pojazdów pochodzą z broni pneumatycznej, najprawdopodobniej z wiatrówki (…) Incydent nie stworzył zagrożenia dla kierowców i pasażerów – dodaje.

W zajściu nikt nie ucierpiał, jednak dla zachowania bezpieczeństwa zmieniono trasę autobusów. Pojazdy linii: 20, 26 i 43 zostały skierowane na objazdy ulicami Otolińską i Chopina. Przystanki Dworzec kolejowy 02 i Lasockiego (na żądanie) nie są obsługiwane. Tak będzie również przez cały poniedziałek.

Czytaj też:

Autobus wjechał na teren posesji pod Płockiem. Sześć osób rannych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone