SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Płock. Koronawirus w III LO. Jedna klasa na kwarantannie

fot. inwestycje.plock.org.pl

U jednego z uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem. W związku z tym cała klasa, do której uczęszcza uczeń, odbywa nauczanie zdalne. Na kwarantannę skierowano także 9 nauczycieli tej placówki.

Jak poinformowała dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku Agnieszka Wierzchowska, zakażenie koronawirusem potwierdzono u ucznia drugiej klasy trzyletniego liceum.

Cała klasa tego ucznia, 31 osób, oraz dziewięcioro nauczycieli przebywa w chwili obecnej na kwarantannie do końca bieżącego tygodnia. Uczeń ostatni raz w szkole był 24 września, czyli w czwartek – powiedziała RDC dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.

Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku wyjaśniła, że szkoła została poinformowana o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z uczniów w sobotę późnym wieczorem. – Mamy przygotowane już wcześniej procedury, które w tym momencie zostały wdrożone. Przygotowania trwały już w niedzielę – podkreśliła Wierzchowska.

Jak zaznaczyła, poza jednym oddziałem – klasą, skierowaną na zdalne nauczanie, w której potwierdzono zakażenie koronawirusem – pozostali uczniowie odbywają zajęcia stacjonarnie, w szkole.

Czytaj też:

Płock. Dziewięć kolejnych osób z DPS-u z koronawirusem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone