SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Płock. Fałszywy alarm bombowy w hipermarkecie. Zatrzymano 35-latka

fot. Policja Mazowiecka

Policja zatrzymała 35-letniego mieszkańca Płocka, który wywołał fałszywy alarm bombowy w jednym z hipermarketów w tym mieście. Mężczyzna, którego dane funkcjonariusze ustalili w zaledwie dwie godziny od zdarzenia, przyznał, że fałszywe zgłoszenie było żartem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, w piątkowe popołudnie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja, że w jednym z hipermarketów na terenie miasta podłożony został materiał wybuchowy – z budynku natychmiast ewakuowano kilkaset osób.

Podejrzany został zatrzymany przez policjantów w zaledwie dwie godziny po zgłoszeniu. Jak stwierdził, był to żart. Do zdarzenia doszło w piątek – relacjonuje Marta Lewandowska rzeczniczka prasowa płockiej komendy. – Ewakuowano kilkaset osób z budynku. Policyjni pirotechnicy oraz pies służbowy, posiadający specjalistyczne przeszkolenie w zakresie poszukiwania materiałów wybuchowych, przeszukali wszystkie pomieszczenia w budynku. W efekcie mundurowi nie znaleźli na terenie hipermarketu ładunku wybuchowego, ani żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów. Tym samym okazało się, że zgłoszenie było fałszywe – wyjaśnia podkom. Lewandowska.

W sobotę podejrzany usłyszał zarzuty. Jak zaznaczyła rzeczniczka płockiej policji, jednocześnie z działaniami na terenie hipermarketu, policjanci prowadzili czynności zmierzające do ustalenia autora informacji o ładunku wybuchowym. – W zaledwie dwie godziny od zgłoszenia w jednym z mieszkań na terenie miasta mundurowi zatrzymali podejrzanego. 35-latek przyznał się, że to on zgłosił podłożenie materiału wybuchowego w sklepie. Stwierdził, że był to żart. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia – przekazała podkom. Lewandowska.

Według rzeczniczki płockiej policji, zatrzymany 35-latek w sobotę usłyszał zarzuty wywołania fałszywego alarmu, za co grozi mu nawet do 8 lat więzienia. – Mężczyzna objęty został policyjnym dozorem – dodała podkom. Lewandowska.

Czytaj też:

Zatrzymali auto do kontroli, kierowca jechał z chorym dzieckiem

Jechał zygzakiem, miał prawie dwa promile. Kibice zajechali mu drogę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone