SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Płock. Rada powiatu ma wybrać dziś nowego starostę

fot. Starostwo Powiatowe w Płocku

Dziś mamy poznać nazwisko nowego starosty płockiego. Jak poinformował przewodniczący rady powiatu Lech Dąbrowski, podczas sesji zostanie wybrany następca tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka.

Tak jest w porządku obrad, że planujemy wybór starosty. Jedynym zgłoszonym kandydatem jest Sylwester Ziemkiewicz. Jeśli pojawi się inny kandydat, wówczas będziemy głosować – wyjaśnia Dąbrowski.

Sylwester Ziemkiewicz jest w tej chwili wójtem gminy Radzanowo. Sesja Rady powiatu rozpoczyna się o godzinie 10:00.

Do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, doszło 22 sierpnia wieczorem na Wiśle między Świniarami a Kępą Polską niedaleko Płocka. Jak informowała straż pożarna, z łodzi wypadło trzech mężczyzn. Dwóch z nich wydostało się na brzeg.

Poszukiwania od Świniar w dół rzeki, w kierunku Płocka, kontynuowane były przez trzy kolejne dni. W akcję codziennie zaangażowanych było ponad 100 osób, w tym policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie i strażnicy miejscy. Wykorzystywano też specjalne sonary do badania głębin Wisły. Ciało starosty odnaleziono we środę 25 sierpnia w rejonie mostu Legionów Piłsudskiego.

W związku z wypadkiem Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła śledztwo z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak powiedziała zastępca prokuratora rejonowego Grażyna Sadowska, jest to „zupełnie wstępna kwalifikacja” przyjęta w postępowaniu.

Czytaj też:

„To wielka strata”. Współpracownicy wspominają Mariusza Bieńka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone