SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Płock. Nagroda 5 tys. zł za wskazanie lekarza do pracy w szpitalu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku/fot. www.wszplock.pl

Pięć tysięcy złotych za wskazanie lekarza, który podjąłby pracę w szpitalu wojewódzkim w Płocku. Nagrodę w takiej wysokości oferuje dyrekcja placówki. – Jesteśmy bardzo zdeterminowani. Potrzebujemy ponad 20 specjalistów – mówi w rozmowie z RDC dyrektor lecznicy Stanisław Kwiatkowski.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku 27 września na dwa miesiące ma przestać działać oddział płucny, a od października trzy kolejne: nefrologiczny, wewnętrzny i dziecięcy. Wypowiedzenia w placówce złożyło ponad 20 lekarzy. Chcą, aby ich zasadnicze wynagrodzenie było równe trzem średnim pensjom krajowym.

Nasz szpital od kilku lat poszukuje specjalistów – mówi nam dyrektor WSZ w Płocku Stanisław Kwiatkowski. – Lekarze odeszli z pracy, bo nie wytrzymujemy konkurencji z niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej, gdzie oferują dużo większe zarobki. Moja determinacja jest już tak duża, że rzeczywiście zapowiedziałem, że każdy kto przyprowadzi lekarza i nastąpi podpisanie z nim umowy, ja jestem w stanie zapłacić takiej osobie jednorazowo 5 tysięcy złotych – tłumaczy Kwiatkowski.

Każdy skuteczny sposób jest dobry – komentuje wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który nie jest zdziwiony takim pomysłem. – Pomysł jest dobry, jeśli jest skuteczny, a czy będzie skuteczny to się okaże.  To nie jest tak, że ci lekarze chcieliby się spakować i siedzieć w domu – uważa wojewoda.

Wojewoda na antenie Radia dla Ciebie odniósł się do decyzji o zawieszeniu kilku oddziałów w WSZ w Płocku. Konstanty Radziwiłł zaapelował do dyrekcji o ponowne podjęcie negocjacji z lekarzami. – Ani w tym przypadku, ani w żadnym innym prosta deklaracja dyrektora o kłopotach z personelem nie może być podstawą do zamknięcia oddziału będącego elementem sieci szpitalnej, która zabezpiecza pacjentów z województwa mazowieckiego – podkreślił.

Czytaj też:

Konstanty Radziwiłł w „Poranku RDC” o proteście ratowników: brakuje dialogu z pracownikami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone