SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Płock. 15-latek pod wpływem alkoholu jechał kradzionym autem

Pijany 15-latek za kierownicą skradzionego samochodu/fot. KMP w Płocku

W Płocku policjanci zatrzymali toyotę, która wcześniej została skradziona z ośrodka wypoczynkowego w pobliskiej gminie Łąck. Jak się okazało, autem kierował 15-latek, który był pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny – podała policja.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska, do zdarzenia doszło w sobotę – wpłynęło tam wówczas zgłoszenie o kradzieży z ośrodka wypoczynkowego w gminie Łąck wartej blisko 85 tys. zł toyocie.

Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Poinformowani o kradzieży samochodu policjanci, natychmiast rozpoczęli działania, aby zatrzymać sprawcę i odzyskać toyotę. Czujni policjanci z płockiej drogówki podczas patrolu zauważyli na jednej z ulic miasta nadjeżdżające auto tej samej marki i koloru, co skradziony pojazd. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kiedy podbiegli do pojazdu, za kierownicą siedział młody człowiek. Okazał się nim 15-letni płocczanin – przekazała Lewandowska.

Rzeczniczka płockiej policji wyjaśniła, że podczas zatrzymania i kontroli funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości nastolatka. – Alkomat pokazał blisko 0,2 promila alkoholu w organizmie – dodała. Podkreśliła, że o dalszym losie nieletniego zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Czytaj też:

Pijany kierowca wjechał w przystanek. Usłyszał zarzuty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone