SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

PLL LOT: nie latamy do Brazylii, RPA, a loty do Indii tylko w formule cargo

Siedziba PLL LOT/fot. Wikimedia Commons

PLL LOT nie realizuje połączeń z Polski do Brazylii, RPA, a loty do Indii w 100 proc. są rejsami cargo – przekazał we wtorek rzecznik spółki Krzysztof Moczulski.

Szef MZ Adam Niedzielski przekazał we wtorek, że w przypadku osób przylatujących z Indii, RPA i Brazylii nawet szczepienie nie będzie zwalniało z konieczności odbycia kwarantanny. Szef GIS poinformował, że od ponad tygodnia służby sanitarne współpracują ze Strażą Graniczną ws. monitoringu przyjezdnych.

Sytuacja covidowa w Indiach

Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski powiedział, że narodowy przewoźnik nie wykonuje rejsów do Brazylii, RPA, a loty PLL LOT do Indii od dłuższego czasu są lotami 100 proc. cargo.

W ostatnim czasie lawinowo wzrosła liczba nowych zakażeń w Indiach, dobowy przyrost zakażeń jest najwyższy na świecie. W sobotę tamtejszy resort zdrowia informował o ponad 401 tys. nowych przypadkach w ciągu doby, a z powodu Covid-19 zmarły tam 3523 osoby. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy, w ramach kolejnej fali epidemii, liczba infekcji zwiększyła się o 7,7 mln, co kontrastuje z poprzednim okresem, gdy ponad siedmiomilionowy przyrost zakażeń rozciągnął się na prawie pół roku. Więcej przypadków wykryto jedynie w USA, a ofiar śmiertelnych – tylko w USA i Brazylii.

Czytaj też:

Minister zdrowia: mamy dwa ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa, jedno w okolicy Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone