SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Płatne parkowanie na Żoliborzu. ZDM apeluje o przestawienie aut

fot. ZDM

Miesiąc przed uruchomieniem płatnego parkowania na warszawskim Żoliborzu Zarząd Dróg Miejskich rusza z przygotowaniami. Od poniedziałku na kolejnych ulicach będą pojawiały się znaki drogowe i malowane będą miejsca do parkowania. – Mieszkańcy ulic, na których będą prowadzone prace, powinni przeparkować swoje auta – tłumaczy Jakub Dybalski z ZDM.

Z pięciodniowym wyprzedzeniem na wszystkich ulicach zawisną tabliczki informacyjne. Wszystkie zmiany zostały omówione z mieszkańcami podczas zeszłorocznych konsultacji – zaznacza Dybalski.

W sumie strefa na Żoliborzu obejmie 121 ulic.

Tak naprawdę każda będzie inna – mówi Jakub Dybalski. – Czasem zmiana polega po prostu na postawieniu słupków z tabliczką informującą, że jest tam strefa płatnego parkowania, bez zmian w organizacji ruchu. Czasem polega to na wyznaczeniu nowych miejsca parkingowych. A czasem polega na wyznaczeniu nowych miejsc parkingowych dla mieszkańców – wyjaśnia.

Według planów, na niektórych ulicach miejsca parkingowe będą równorzędne. Na Ochocie spotkało to się ze sprzeciwem części mieszkańców. Zdaniem ZDM-u, nie powinno być zaskoczenia.

Wszystkie zmiany na Żoliborzu konsultowaliśmy z mieszkańcami w zeszłym roku – wyjaśnia Dybalski. – W dyskusjach wzięło udział 250 osób. Również żoliborscy radni. Ponad 50 osób skorzystało z kontaktu telefonicznego. Zorganizowaliśmy trzy wizje lokalne z udziałem dzielnicowych radnych. Ponad 300 uwag otrzymaliśmy mailowo a blisko 500 za pośrednictwem e-formularza udostępnionego na czas konsultacji – wymienia.

Strefa płatnego parkowania na Ochocie i Żoliborzu ma ruszyć 15 listopada. W sumie obejmie dodatkowych 14,5 tys. miejsc.

Czytaj też:

Sąd uchylił główne punkty uchwały ws. płatnego parkowania

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone