SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Plac Pięciu Rogów w Warszawie. „Nie zachęcamy do parkowania tutaj”

Plac Pięciu Rogów w Warszawie z zakazem parkowania/fot. Albert Zawada/PAP

Na odnowionym placu Pięciu Rogów w Warszawie obowiązuje zakaz parkowania. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie placu, a pierwsi kierowcy już zostali ukarani mandatami. Od dziś przez nowo otwarte skrzyżowanie w centrum miasta mogą jeździć tylko okoliczni mieszkańcy z identyfikatorami i miejskie autobusy.

Mimo zakazu na betonowych płytach placu Pięciu Rogów zaparkowało jednak sporo samochodów.

Będziemy kontrolować, czy nie jest łamane prawo – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski. – Nie zachęcamy do parkowania tutaj. W ostatnich dniach zamontowaliśmy system kamer, który ma wyłapywać kierowców wjeżdżających w tę przestrzeń. Osobom, które nie będą stosować się do tego zapisu, tylko przypomnę, że wjazd pod znak B-1 to jest pięć punktów karnych, więc pięć takich wjazdów jest jednoznaczne z zabranie prawa jazdy – informuje.

Jednym z celów przebudowy śródmiejskiego placu było zwiększenie jego dostępności dla pieszych. Miejsce, które zawsze kojarzyło się z korkami i utrudnionym przejściem w ciągu ulicy Chmielnej, zostało zamknięte dla ruchu.

Prezydent Rafał Trzaskowski podczas otwarcia przebudowanego placu nie wykluczył, że będą zmiany, jednak zwłaszcza w zakresie zieleni. Pojawiły się bowiem głosy krytyki dotyczące tego, że na placu Pięciu Rogów jest za mało zieleni.

Przebudowa placu zaczęła się w marcu zeszłego roku. Miała trwać do wakacji, ale wszystko przedłużyło się niemal o rok. W prace ingerował konserwator zabytków, na miejscu odnaleziono wiele śladów starej Warszawy. Przebudowa kosztowała miasto blisko 15 mln zł.

Czytaj też:

W Warszawie powstanie „Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji”? Jest wniosek

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone