SŁUCHAJ ONLINE
MENU

PKP: nowe zasady parkowania przy Dworcu Centralnym

Dworzec Centralny wpisany do rejestru zabytków/fot. PAP/Leszek Szymański

PKP S.A. wprowadziło nowe zasady na parkingach przy warszawskim Dworcu Centralnym – poinformowała w piątek kolejowa spółka. Kierowcy za godzinę parkowania w Warszawie płacą 5 zł.

– Zapewnienie miejsc postojowych o odpowiednim standardzie jest szczególnie istotne w czasach, w których duża część społeczeństwa łączy podróż samochodem z innymi środkami transportu, również z koleją – powiedział, cytowany w komunikacie, Rafał Zgorzelski z zarządu PKP S.A.

Na stołecznym Dworcu Centralnym parking, należący do spółki, znajduje się bezpośrednio na płycie od strony Alei Jerozolimskich i zapewnia około 80 miejsc postojowych. Kierowcy korzystający z miejsc postojowych płacą 5 zł za godzinę parkowania. Mają także możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu w wysokości 360 zł.

Osoby korzystające z parkingów mogą dokonywać płatności w parkomatach kartą, gotówką (bilonem) oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Zmiany dotyczą parkingów

Kolejowa spółka poinformowała, że nowe zasady parkowania zostały wprowadzone w ramach usługi “PKP Mobility”.

“PKP Mobility” to marka stworzona przez PKP SA, w ramach której oferowane są dodatkowe usługi, takie jak stacje do ładowania pojazdów elektrycznych czy car-sharing. Obecnie, dzięki PKP Mobility, kierowcy mogą doładować swój samochód elektryczny przy dziewięciu dworcach kolejowych, a przy trzech trójmiejskich stacjach taki samochód wypożyczyć.

Wcześniej, bo w maju ubiegłego roku, pilotażowo nowy system parkowania wprowadzono przy tarnowskim dworcu kolejowym. Dla pasażerów udostępniono tam 72 miejsca postojowe. Pierwsze miesiące pilotażu pokazały, że dzięki instalacji parkomatów spółka osiągnęła znacznie wyższe miesięczne przychody niż przed wprowadzeniem tego rozwiązania. Wprowadzone opłaty umożliwiają ponadto większą rotację na miejscach parkingowych.

Czytaj też:

Carsharingowe auta spalinowe jednak nie wjadą na buspasy

Strażnicy miejscy, kolejarze, wolontariusze w noclegowniach. Mazowsze szykuje się na atak zimy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone