SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Po 25 latach pociągi znów pojadą nad Zalew Zegrzyński

Briefing prasowy nt. powrotu kolei pasażerskiej fot. Twitter PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont trasy Wieliszew – Zegrze. Dzięki inwestycji po latach wrócą pociągi pasażerskie na nieczynną linię. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność regionu – poinformowały w środowym komunikacie PKP PLK.

– Po 25 latach przywracamy połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza. To kolejna trasa, która zwiększy możliwości komunikacyjne w aglomeracji warszawskiej. Projekty z Krajowego Programu Kolejowego tworzą lepszą i sprawniejszą kolej, co przekłada się na ułatwienie codziennych dojazdów do szkół i do pracy oraz zwiększenie atrakcyjności województwa – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Szybciej i wygodniej 

Po zakończeniu prac będzie możliwe wznowienie ruchu pociągów. Zapewni to lepsze dojazdy do Warszawy oraz ze stolicy nad Zalew Zegrzyński. Na trasie zbudowany zostanie dodatkowy przystanek w rejonie skrzyżowania linii z ul. Modlińską (droga wojewódzka 631).

Stacja Zegrze będzie przebudowana. Podróżni będą mieli do dyspozycji dwa komfortowe perony. Będą wyposażone w ławki, wiaty, funkcjonalne oświetlenie, tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Będą udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Linie naprowadzające ułatwią dojście osobom niewidomym i słabowidzącym.

Prace na odcinku Wieliszew – Zegrze obejmą wymianę torów, budowę sieci trakcyjnej i rozjazdów na odcinku 3,5 km. Zamontowany będzie nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym. Przebudowany będzie przejazd kolejowo-drogowy na ul. Modlińskiej. Po remoncie pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 80 km/h. Realizacja zadania planowana jest w systemie „projektuj i buduj” od 2020 roku, a zakończenie w 2022 roku.

Czytaj też:

Koleje planują budowę dodatkowych torów z Warszawy do Piaseczna

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone