SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Orlen zwiększy produkcję płynów wirusobójczych. Ceny paliw spadną

fot. PAP/Darek Delmanowicz

PKN Orlen w marcu wyprodukuje 2,5 mln litrów płynu wirusobójczego, w kwietniu będzie to 4,5 mln litrów – oświadczył we wtorek prezes spółki Daniel Obajtek. Zapewnił również, że ceny paliw na stacjach Orlenu nadal będą spadać. Podkreślił, że od początku roku benzyna staniała o 50 groszy, a ropa o 60 gr.

Jak mówił Obajtek w zakładzie Orlen Oil w Jedliczach, który produkuje płyn wirusobójczy, obecna wydajność linii to ok. 750 tys. litrów tygodniowo. Jednak Orlen będzie je jeszcze modernizować, by zwiększyć wydajność do 1,2 mln litrów tygodniowo.

Obajtek podkreślał, że spółka zareagowała błyskawicznie na apele władz i w ciągu 10 dni przeprojektowała linii produkcyjne, które wcześniej wytwarzały płyn do spryskiwaczy.

Cena paliwa będzie spadać

Szef płockiego koncernu podkreślił w zakładzie Orlen Oil w Jedliczach, który produkuje płyn wirusobójczy, że koncern podjął działania, by obniżać ceny paliw na własnych stacjach.

Ta cena paliw z dnia na dzień jest obniżana – zapewnił. Dodał, że w ten sposób Orlen chce pomóc Polakom, by nie poruszali się komunikacją zbiorową, ale własnymi samochodami.

Obajtek mówił, że od początku roku cena benzyny na stacjach Orlenu zmalała o 50 groszy, a oleju napędowego o 60 gr. – I nadal te ceny będą szły do dołu, ponieważ jesteśmy odpowiedziani nie tylko za biznes, ale jesteśmy również odpowiedzialni za nasze społeczeństwo – zapewnił szef koncernu.

Czytaj też: Koronawirus. WTP umożliwia zawieszenie karty miejskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone