SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

PKN Orlen dopłaci do profilaktyki i leczenia mieszkańców Płocka

fot. Pixabay

PKN Orlen przeznaczy 10 mln zł na program zdrowotny skierowany do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. W ciągu 6 lat środki trafią m.in. na monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób. W ocenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego zapewni to najwyższy standard opieki medycznej.

Program zdrowotny dla mieszkańców Płocka i tamtejszego powiatu będzie realizowany na podstawie podpisanej przez PKN Orlen umowy z Centrum Onkologii – Instytutem im. M. Skłodowskiej-Curie przy współpracy z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc.

Pierwsza transza w wysokości 1 mln zł zostanie wypłacona jeszcze w tym roku, w momencie startu programu – podał w piątek płocki koncern. Środki mają być przeznaczone na profilaktykę i leczenie chorób nowotworowych .

Jesteśmy gotowi – mówi dyrektor centrum Onkologii prof. dr hab. n. med. Jak Walewski.

PKN Orlen oznajmił, że zainicjowany program nie jest jedynym przedsięwzięciem realizowanym przez tę spółkę w zakresie profilaktyki dla mieszkańców Płocka. Zapowiedział przy tym, iż 5 i 6 października w płockiej Orlen Arenie „po raz kolejny przygotowane zostanie Miasteczko Zdrowia, w którym mieszkańcy Płocka będą mogli przeprowadzić badania i zasięgnąć porad lekarskich”. Spółka przypomniała, że ostatnie takie wydarzenie, zorganizowane w czerwcu, „cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – w ciągu 2 dni skorzystało z niej blisko 4 tys. osób”.

PKN Orlen wspomniał jednocześnie, że łącznie od 2016 r. na działania sponsoringowe i społeczne w Płocku przeznaczył ponad 21,5 mln zł.

Czytaj też: Płocki zakład radioterapii jeszcze w tym roku. „To ułatwi leczenie”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone