SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pistolety, amunicja, kusze. Paczka z USA w rękach celników

fot. mazowieckie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Mazowsza przejęli przesyłki z ostrą bronią, amunicją i pałkami teleskopowymi – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska. Paczki zostały wysłane do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej, przejęcie przesyłek z niebezpieczną zawartością to efekt ostatnich kontroli paczek nadanych do Polski z USA, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

„Artykuły gospodarstwa domowego”

Szczepańska podała, że w paczkach były trzy pistolety, elementy broni palnej, amunicja, kusze i 82 pałki teleskopowe. Dodała, że prawo dopuszcza przesyłanie takich przedmiotów, ale firmy świadczące usługi pocztowe muszą mieć odpowiednie zezwolenia.

Firmy kurierskie, w przesyłkach których ujawniana jest broń, tego typu usług nie świadczą. Dlatego też, aby ominąć przepisy, zakazany towar najczęściej deklarowany jest jako artykuły gospodarstwa domowego lub rzeczy osobiste o niewielkiej wartości – zaznaczyła rzeczniczka.

Jak dodała, służba celno-skarbowa zawsze zawiadamia w takich przypadkach policję, która zabezpiecza nielegalny towar i wyjaśnia m.in. jego przeznaczenie.

IAS przypomina, że ten, kto ma broń lub amunicję bez wymaganego zezwolenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Czytaj też:

Piaseczno: Sześć TIR-ów potrzebnych do przewozu nielegalnej krajanki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone