SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Piotr Liżewski dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce ma nowego dyrektora. Placówką pokieruje Piotr Liżewski – radny powiatu, w przeszłości wieloletni komendant straży miejskiej. Z wnioskiem o powołanie go na stanowisko wystąpiło do władz Ostrołęki ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego, które planuje przejąć muzeum.

Przystałem na propozycję resortu i powołałem nowego dyrektora. Co do przekazania muzeum, jesteśmy na wczesnym etapie – mówi prezydent Łukasz Kulik. – Nie będę ukrywał, że byłem już na pierwszych rozmowach w siedzibie ministerstwa kultury, patrzę na to z optymizmem. Wszystko zależy jednak także od kwestii prawnych, które miejmy nadzieję, że da się rozwiązać. Najpierw nad całą sprawą muszą pochylić się prawnicy – podkreśla prezydent Ostrołęki.

Piotr Liżewski będzie pełnić obowiązki dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, do czasu przekazania placówki ministerstwu. Miałoby to nastąpić do końca tego roku. W grudniu ubiegłego roku zgodzili się na to ostrołęccy radni, tłumacząc decyzję zbyt wysokimi kosztami utrzymania. Poprzedni dyrektor Muzeum Jacek Karczewski zrezygnował z tej funkcji w sierpniu 2019 roku. Ostatni konkurs nowego dyrektora nie został rozstrzygnięty. Zgłosiło się dwóch kandydatów, ale żaden nie spełniał oczekiwań komisji. Nowego konkursu nie ogłoszono.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zostało powołane do życia na mocy uchwały radnych w 2013 roku. Trzy lata później minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz ówczesny prezydent miasta Janusz Kotowski podpisali umowę w sprawie prowadzenia muzeum jako wspólnej instytucji kultury. Symboliczne otwarcie nastąpiło w marcu ubiegłego roku. Nadal nie ma tam jednak wystały stałej, placówka jest zamknięta dla zwiedzających.

Czytaj też:

Resort kultury o nowym dyrektorze MŻK: to sprawa władz miasta

MKiDN: nie ma powodów do niepokoju o MŻW w Ostrołęce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone