Piłkarze Radomiaka przedłużają serię meczów bez porażki w lidze

• 18.09.2021 19:55

• Aktualizacja: 04:18 26.07.2022

Radomiak Radom zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Leandro, a gola dla gości strzelił Erik Exposito. Radomianie nie ponieśli porażki w lidze od czterech kolejek.
Radomiak lepiej rozpoczął mecz ze Śląskiem. Radomianie częściej atakowali, mieli inicjatywę i wypracowali sytuacje bramkowe. W 9. minucie po strzale Louisa Machado piłka trafiła w poprzeczkę. Potem gra się wyrównała.

Niespodziewanie gola pierwsi zdobyli piłkarze z Wrocławia. Erik Exposito minął Filipa Majchrowicza i skierował futbolówkę do siatki Radiomiaka.

Na odpowiedź nie trzeba było długi czekać. Leandro popisał się w 29. minucie efektownym strzałem w samo okienko i było 1:1.

Po zmianie stron nie brakowało walki, ale wynik nie uległ już zmianie. Obie strony miały okazje do uzyskania prowadzenia.

Składy:

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro (82. Dominik Sokół), Filipe Nascimento, Meik Karwot (74. Michał Kaput), Miłosz Kozak - Luis Machado (66. Mateusz Radecki), Karol Angielski (74. Mario Rondon).

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Łukasz Bejger (87. Jakub Iskra), Wojciech Golla, Diogo Verdasca - Bartłomiej Pawłowski (87. Konrad Poprawa), Krzysztof Mączyński, Petr Schwarz (64. Rafał Makowski), Víctor Garcia, Robert Pich, Mateusz Praszelik (64. Caye Quintana) - Erik Exposito.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Banasik (trener Radomiaka): - Wynik uważam za sprawiedliwy. Obie drużyny miały swoje szanse. W drugiej połowie zagraliśmy odważnie, może za bardzo i nadziewaliśmy się na kontry, ale Filip Majchrowicz spisał się znakomicie. My jednak też mieliśmy okazje do zmiany wyniku.

Jacek Magiera (trener Śląska): - Po zdobyciu gola nie zdołaliśmy dopilnować, aby zachować przewagę jednej bramki. Leandro zdobył dla Radomiaka pięknego gola. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy w drugiej połowie jednej z dogodnych sytuacji, ale gospodarze też zasłużyli na punkt w tym meczu.