Legia awansowała do półfinału PP po wygranej z Miedzią 2:1

• 26.05.2020 22:22

• Aktualizacja: 01:52 26.07.2022

Legia Warszawa awansowała do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski. W 1/4 finału pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 2:1. Wcześniej awansowały Cracovia i Lechia Gdańsk, a ostatniego półfinalistę wyłoni środowe spotkanie Stal Mielec – Lech Poznań.
Prowadząca w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe rywalizującą w 1. lidze Miedź Legnica 2:1 i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Był to pierwszy w kraju mecz profesjonalnych klubów po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Bramki dla wicemistrza Polski zdobyli Gruzin Walerian Gwilia oraz Mateusz Cholewiak. W końcówce stratę zmniejszył Paweł Zieliński, a Legia grała już wtedy w osłabieniu. W 80. minucie boisko z czerwoną kartką musiał opuścić Igor Lewczuk. Faulowany Hiszpan Omar Santana doznał kontuzji i również nie mógł dograć spotkania do końca.

Ostatni ćwierćfinał, w którym Stal Mielec podejmie Lecha Poznań, zostanie rozegrany w środę.

W marcu, zanim rozgrywki trzeba było wstrzymać z powodu pandemii, awans do przedostatniej rundy uzyskały Cracovia oraz broniąca trofeum Lechia Gdańsk.

Jak poinformował w połowie maja PZPN, półfinałowe spotkania Totolotek Pucharu Polski zostaną rozegrane w terminie 7-8 lipca, a finał 22 lub 24 lipca.

Jeżeli do finału PP zakwalifikują się dwa kluby ekstraklasy, decydujący mecz odbędzie się 24 lipca. Natomiast w przypadku awansu co najmniej jednej drużyny pierwszoligowej rywalizacja o trofeum będzie miała miejsce dwa dni wcześniej.