SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Piłkarska ekstraklasa zawiesza rozgrywki do końca marca

Marcin Grabowski i Mateusz Szwoch/fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Z powodu epidemii koronawirusa polska ekstraklasa piłkarska zawiesiła rozgrywki co najmniej do końca marca – poinformowano w piątkowym komunikacie. Data wznowienia meczów ma być znana w przyszłym tygodniu.

Z powodu epidemii koronawirusa polska ekstraklasa piłkarska zawiesiła rozgrywki co najmniej do końca marca – poinformowano w piątkowym komunikacie. Ustalenie daty wznowienia rywalizacji ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Decyzja po konsultacjach

– W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych – podkreślił prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Na wtorek zaplanowana jest wideokonferencja 55 narodowych europejskich federacji piłkarskich, podczas której zostanie omówiona aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Według „L’Equipe”, a także anonimowego źródła agencji AP, UEFA jest bliska podjęcia decyzji o przełożeniu zbliżających się mistrzostw Europy. Dałoby to czas na dokończenie rozgrywek ligowych i w europejskich pucharach. UEFA musiałaby jednak zawrzeć porozumienie ze światową federacja FIFA, która na przyszły rok zaplanowała klubowe mistrzostwa świata w nowym formacie.

„Zdrowie zawodników najwyższą wartością”

W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – dodał Animucki.

Po 26 kolejkach liderem jest Legia Warszawa, która o osiem punktów wyprzedza obrońcę tytułu Piasta Gliwice. PZPN poinformował natomiast, że nie odbędą się zaplanowane na najbliższy weekend mecze 23. kolejki pierwszej i drugiej ligi.

„Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością” – napisano w oświadczeniu.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem.

Czytaj też:

Koronawirus. PKO Ekstraklasa gra dalej. PZPN podjął decyzję

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone