SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Piknik „Poznaj zdrową żywność!” na Służewcu w Warszawie

Minister Henryk Kowalczyk na pilniku "Poznaj zdrową żywność" w Warszawie/fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi/Twitter

Znakomita, zdrowa polska żywność, pokaz zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych, występy muzyczne oraz taneczne zespołów ludowych, konkursy i zabawy dla całych rodzin – to atrakcje pikniku „Poznaj zdrową żywność!”. Wydarzenie na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie otworzył wicepremier minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Podczas pikniku ponad 120 wystawców prezentuje produkty wysokiej jakości, wyróżnione znakami jakości i uczestniczące w systemach jakości żywności. Można skosztować między innymi produktów mięsnych, mlecznych, warzywnych i owocowych, soków, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.

Na pikniku można także podziwiać zabytkowe maszyny i urządzenia rolnicze. Występy muzyczne oraz taneczne zespołów ludowych połączone są z warsztatami nauki tańca oraz śpiewu. Można tu zdobyć wiedzę między innymi o obrzędach i tradycjach ludowych (w strefie muzealnej), a na stoiskach instytucji branżowych można doszkolić się w zakresie zasad zdrowego odżywiania czy bezpieczeństwa i jakości żywności.

Na najmłodszych przygotowano mnóstwo gier, warsztatów i zabaw tematycznych, na przykład kącik małego ogrodnika, sztuczna krowa do dojenia, zabawy z animatorami, malowanie twarzy czy kreatywne zajęcia plastyczne, jak wyklejanie obrazów ziarnami zbóż.

Czytaj też:

Dziś w niemal całej Polsce rekordowe upały. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Mazowsza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone