SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pijany 60-latek wjechał do rowu. Tak zakończył świętowanie Dnia Dziadka

Zdjęcie ilustracyjne/fot. KSP

Blisko 1,5 promila alkoholu miał 60-letni kierowca skody fabia, który w miejscowości Chruszczewo zakończył podróż w rowie. Jak się okazało, mężczyzna świętował Dzień Dziadka. Pomocy udzielił mu policjant, który widząc dym unoszący się z pojazdu, wyciągnął kierowcę.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym, do zdarzenia, którego świadkiem był funkcjonariusz tej jednostki będący po służbie, doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Chruszczewo na ul. Mławskiej.

Policjant widząc samochód w rowie i dym unoszący się z pojazdu, natychmiast wyciągnął kierowcę, udzielił mu pierwszej pomocy i zawiadomił służby. Jak się okazało, 60-letni kierujący skodą fabia, który zakończył swoją podróż w rowie, świętował Dzień Dziadka. Miał w organizmie blisko 1,5 promila – przekazała kom. Bym. Przypomniała jednocześnie, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Informując o zdarzeniu, rzeczniczka ciechanowskiej policji podkreśliła, że „nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego”. – Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują – stwierdziła kom. Bym.

Czytaj też:

Zderzenie busa, osobówki i TIR-a pod Płockiem. Trzy osoby ranne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone