SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Pierwszy przypadek zakażenia w pow. ciechanowskim

fot. szpitalciechanow.com.pl

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u młodej osoby z powiatu ciechanowskiego na Mazowszu. To pierwszy taki przypadek w tym powiecie. Osoba zakażona przebywa w izolacji domowej – poinformowała w środę Dorota Umińska z ciechanowskiego sanepidu.

Mamy potwierdzony przypadek testem dodatnim. Jest to młoda osoba z powiatu ciechanowskiego. Jej stan zdrowia jest na tyle dobry, żeby przebywała w izolacji domowej – powiedziała Umińska. Dodała, że jest to pierwszy w powiecie ciechanowskim potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w Ciechanowie

Według ostatnich danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie z uwagi na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem nadzorem epidemiologicznym objęto tam 76 osób, a 15 kwarantanną domową. Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia COVID-19.

Od 21 marca na Oddziale Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciechanowie przebywa 35-letni mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozytywny wynik jego badań placówka otrzymała w nocy z 22 na 23 marca. Pacjent ten pochodzi z powiatu mławskiego. Jego przypadek został ujęty w statystykach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie, dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Czytaj też:

Radom. 10 pacjentów i 3 pielęgniarki szpitala na Józefowie z COVID-19

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone