SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pierwsze powołania Paulo Sousy. Legioniści w szerokiej kadrze

fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Dwóch piłkarzy Legii Warszawa z szansą na grę z Węgrami, Andorą i Anglią. Selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa podał listę zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na zbliżające się zgrupowanie reprezentacji.

Na pierwsze zgrupowanie pod wodzą nowego selekcjonera zaproszeni zostali dwa pomocnicy Legii – Bartosz Kapustka i Bartosz Slisz. Paulo Sousa na razie powołał 35 piłkarzy, ostateczny skład zostanie podany 15 marca i będzie okrojony prawdopodobnie o około dziesięć nazwisk.

Dla Kapustki, ćwierćfinalisty Euro 2016, to powrót do reprezentacji po ponad czterech latach. Poprzedni mecz w kadrze rozegrał w listopadzie 2016 roku. Później zmagał się m.in. z kontuzjami.

Najpierw szeroka kadra

„Zgodnie z przepisami FIFA powołania dla zawodników powinny zostać wysłane do klubów najpóźniej na 15 dni przed początkiem zgrupowania, tj. do północy w niedzielę 7 marca. Mając na uwadze obowiązujące regulacje oraz aktualną sytuację związaną z epidemią koronawirusa (…), selekcjoner zdecydował się w pierwszej kolejności powołać szeroką grupę zawodników, która następnie zostanie zawężona i jej finalny kształt zostanie ogłoszony podczas konferencji prasowej 15 marca” – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Polscy piłkarze rozpoczną eliminacje MŚ 2022 od meczu z Węgrami w Budapeszcie 25 marca. To będzie debiut Paulo Sousy na stanowisko selekcjonera biało-czerwonych. Trzy dni później podejmą w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

Czytaj też:

Bartosz Kapustka wróci do kadry? „Powołanie to kwestia czasu”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone