SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pierwsze mecze Wisły Płock na nowym stadionie jeszcze tej jesieni

fot. Wisła Płock/TT

Jeszcze tej jesieni kibice Wisły Płock będą mogli oglądać mecze z nowych trybun – potwierdził wcześniejsze zapowiedzi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Na stadionie przy Łukasiewicza praca wre. Z daleka widać konstrukcje trybuny wschodniej, która jest zbudowana w 90 procentach i północnej, która powstała w 60 procentach.

Jest to o tyle istotne, że to (ukończenie trybuny wschodniej i północnej – red.) tak naprawdę umożliwi dopiero rozbiórkę trybuny po stronie zachodniej i tego budynku po stronie południowej. W tym pierwszym etapie będziemy jeszcze realizować ciągi piesze, place i parkingi po wschodniej i północnej stronie stadionu – mówił Nowakowski.

Jednak braki na rynku materiałów budowlanych nie ominęły płockiego stadionu.

Są opóźnienia w dostawach blachy – przyznał prezydent. – Kwestia dostarczenia blach, które będą stanowiły dach naszego stadionu, spędza sen z powiek wykonawcy. Czekamy na te blachy i mam nadzieję, że w perspektywie najbliższych tygodni będą one już montowane – powiedział.

Nowy stadion Wisły Płock ma być gotowy w listopadzie przyszłego roku. Na zadaszonych trybunach pomieści 15 tys. kibiców. Będzie kosztował 170 mln. zł.

Inauguracja nowego sezonu piłkarskiego już w najbliższy weekend. Dwa pierwsze mecze Wisła Płock rozegra na wyjeździe.

Czytaj też:

Orlen na dłużej sponsorem piłkarzy i szczypiornistów Wisły Płock

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone