SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus w Siedlcach. W SP nr 7 zakażonych 21 nauczycieli

fot. sp7.siedlce.pl

Pierwsza placówka oświatowa w Siedlcach przeszła całkowicie na nauczanie zdalne. To Szkoła Podstawowa nr 7. U 21 nauczycieli potwierdzono tam obecność koronawirusa.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Zajęcia w trybie online potrwają przez cały bieżący tydzień – COVID-19 potwierdzono u 21 nauczycieli, czyli u niemal jednej trzeciej kadry pedagogicznej. Jak informuje dyrektorka siedleckiego Sanepidu Joanna Like – nie ma zakażeń wśród uczniów.

Dzieci, które ewentualnie będą wykazywać objawy, muszą się zgłosić telefonicznie do lekarza pierwszego kontaktu. Wtedy lekarz zdecyduje, czy te objawy, które są, kwalifikują się, aby poddać dziecko badaniom, czy nie – tłumaczy Like.

Szkoła Podstawowa nr 7 to na ten moment jedyna (w Siedlcach – red.) z nauczaniem zdalnym – mówi rzeczniczka siedleckiego ratusza Aneta Krajewska. – Wszystkie klasy, które były na kwarantannach i objęte były zdalnym nauczaniem, powróciły do nauczania tradycyjnego – wyjaśnia.

Do nauki tradycyjnej od poniedziałku wróciły: Szkoła Podstawowa nr 9, „Elektryk”, „Królówka” i „Samochodówka”.

W ubiegłym tygodniu 13 klas w „Siódemce” wysłano na kwarantannę, gdy u sześciorga nauczycieli stwierdzono pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sanepid pobrał wymazy od całej kardy nauczycielskiej, a wyniki potwierdziły zakażenie u 15 kolejnych nauczycieli.

Czytaj też:

Koronawirus. Spadek zgłoszeń do szpitali pacjentów onkologicznych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone