Pierwsza porażka Legii Warszawa Futsal na zapleczu Ekstraklasy

• 23.10.2020 23:16

• Aktualizacja: 02:28 26.07.2022

Legia Warszawa Futsal poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. W spotkaniu 6. kolejki 1. ligi legioniści ulegli na wyjeździe Futbalo Białystok 2:3. Pierwszego gola dla gości strzelił Mateusz Gliński, zaś druga bramka dla Legii padła po trafieniu samobójczym.
Futsaliści Legii przystępowali do meczu jako lider 1. ligi. Rywale z Białegostoku przed 6. serią gier zajmowali szóste miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Drugą część spotkania znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku minutach prowadzili już 2:0 - obie bramki zdobył Jakub Małyszko. Legioniści nie zamierzali się jednak poddać. Grali agresywnie, osiągając przewagę na parkiecie. Kontaktowego gola strzelił Mateusz Gliński, a niespełna trzy minuty później samobójcze trafienie zaliczył Małyszko.

Kontrowersje w końcówce

Ostatnia minuta meczu stała pod znakiem kontrowersji. Choć Mateusz Gliński zdobył bramkę na 3:2, sędziowie cofnęli decyzję o jej uznaniu i w związki z wcześniejszym faulem w ataku kapitana Legii Mariusza Milewskiego, podyktowali przedłużony rzut karny dla zespołu Futbalo. Stały fragment gry wykorzystał Małyszko, który tym samym skompletował hat-tricka.

Futsaliści Legii, mimo porażki, pozostają na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Wicelider - Futsal Club Kamienica Królewska - ma jednak rozegrany jeden mecz mniej.