SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pięć kilogramów heroiny w bagażu. Zatrzymana obywatelka Holandii

Heroina (zdj. ilustracyjne) / fot. policja.waw.pl

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota w Warszawie prowadzi dwa śledztwa w związku z przemytem znacznych ilości narkotyków – powiedział we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Zatrzymano dwie kobiety, w których bagażu znaleziono heroinę.

Według informacji przekazanych przez prokuratora Łapczyńskiego, do pierwszej próby przemytu doszło w miniony czwartek, 3 października. – Na Lotnisku Chopina w Warszawie zatrzymana została Dolores R., obywatelka Królestwa Niderlandów. W trakcie kontroli należącego do niej bagażu ujawniono 5 kg heroiny – tłumaczył prokurator.

Narkotyki były umieszczone w ściankach walizek (tzw. podwójnych dnach) i do Warszawy trafiły z Johannesburga (RPA) przez Dohę (Katar).

Kobieta podczas przesłuchania przyznała się zarzucanego przestępstwa (przemytu znacznej ilości narkotyków) i złożyła wyjaśniania. – Z jej relacji wynika, iż zgodziła się na przewóz narkotyków w zamian za 8000 Euro – dodał Łapczyński.

Kolejne zatrzymanie

Co ciekawe do bardzo podobnego przemytu doszło trzy dni później, 6 października. – Na Lotnisku Chopina w Warszawie zatrzymana została Ayesha R., obywatelka Wielkiej Brytanii. W trakcie kontroli należącego do niej bagażu ujawniono 3,2 kg heroiny – wskazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodał, że i tym razem narkotyki były umieszczone w ściankach walizek oraz trafiły do Warszawy z Johannesburga przez Dohę.

Podczas przesłuchania Ayesha R. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Wyjaśniła, iż podczas pobytu w Johannesburgu popsuła się jej walizka. Walizkę, z którą podróżowała do Polski i w której – jak się okazało – ukryte były narkotyki (o czym jak wyjaśniała, nie widziała) otrzymała od poznanej wcześniej w Tanzanii kobiety, z którą się zaprzyjaźniła. Miała się spotkać z nią w Polsce. Według jej relacji, kobieta miała przylecieć do Polski innym samolotem.

Obie kobiety decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy.

Śledztwo w tych sprawach prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Zatrzymanym kobietom może grozić nawet do 15 lat więzienia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone