SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Piątka dzieci bez opieki. Rodzice odnalezieni, usłyszą zarzuty

Piątka dzieci bez opieki. Rodzice odnalezieni, usłyszą zarzuty/fot. pxhere

Rodzice piątki dzieci z ulicy Andersa, które zostały same w mieszkaniu, odnalezieni. Zostali namierzeni wczoraj wieczorem. Jak się okazało, ojciec był wcześniej poszukiwany przez policję. Tylko on został przez nas zatrzymany – mówi Robert Szumiata z komendy rejonowej.

Ojciec został przez nas zatrzymany, bo się okazało, że był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzieże sklepowe. Kobieta nie została zatrzymana. Nie ma takiej decyzji, bo nie ma jeszcze kwalifikacji czynu – wyjaśnia Robert Szumiata.

Przed nami działania wyjaśniające – dodaje Szumiata. – Przesłuchaliśmy świadków, będziemy przesłuchiwać babcię, wykonaliśmy na miejscu oględziny mieszkania, żeby było wiadomo w jakich warunkach dzieci przebywały. Wystąpimy też do szpitala o dokumentację, jeśli chodzi o stan zdrowia dzieci. To wszystko po to, żeby zakwalifikować ten czyn i wiedzieć, jakie zarzuty zostaną postawione – tłumaczy.

Najprawdopodobniej rodzice usłyszą zarzut znęcania się nad dziećmi. – Nie znęcania się, jako znęcania, tylko znęcania poprzez zaniedbanie. Te dzieci były wychudzone, zaniedbane, widać było, że brakowało im opieki – dodał Szumiata.

Dzieci obecnie pozostają pod opieką – dodaje Szumiata. – Jedno dziecko jest w rodzinie zastępczej, pozostałe są w ośrodkach opiekuńczych. Pozostaną tam do decyzji sądu – mówi.

Jak informowaliśmy w RDC, do zdarzenia doszło w środę. 9-latek poinformował sąsiadkę, że jest sam z rodzeństwem w domu. Kobieta wezwała policję. Najmłodsze dziecko miało zaledwie rok.

Czytaj też:

Warszawa. Piątka dzieci bez opieki. Policja: nie wiadomo, gdzie są rodzice

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone