SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Piątka dla zwierząt. Protest przeciwko zmianom przepisów

Protest rolników w Warszawie/fot. PAP/Rafał Guz

Protest przeciwko zmianom w ustawie o ochronie zwierząt zakończył się przed Sejmem w środę po południu. Protestujący przeszli trasę od siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej. W akcji wzięło udział kilkaset osób.

Protest zaczął się przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Dotyczył zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Uczestnicy usiłowali najpierw wejść do budynku – delegacja manifestujących została do niego wpuszczona. Po krótkim czasie wrócili oni do reszty. Zdecydowano, że protest uda się przed Sejm. Na miejscu byli m.in. przedstawiciele Agrounii, Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych oraz politycy.

Protest został rozwiązany po tym, jak do Sejmu weszła delegacja ok. 10 osób. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak powiedział, że obrady sejmowe nie zostały przerwane, w związku z czym nikt nie wysłuchał postulatów delegacji.

Jak informuje policja, protest nie spowodował utrudnień w ruchu.

Zmiany w prawie o ochronie zwierząt

Posłowie w środę po południu zajmą się projektem ustawy dotyczącym zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, czy ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Czytaj też:

Zaostrzenie prawa o ochronie zwierząt. Jest projekt ustawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone