SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Piątego września mazowiecki „okrągły stół” ws. oświaty

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera (L) i minister edukacji Dariusz Piontkowski (P)/fot. PAP/Tomasz Gzell

Na piątego września planowany jest „okrągły stół” poświęcony edukacji w województwie mazowieckim. O terminie obrad, które odbędą się w Warszawie, poinformował wojewoda Zdzisław Sipiera. Dyskusja rozpocznie się o godzinie 13.00. Podobne spotkania mają być zorganizowane na przełomie sierpnia i września w każdym z województw. Wnioski z debat mają trafić na ogólnopolskie obrady.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera ma nadzieję, że spotkanie pokaże kierunek rozwoju edukacji. – Poza dużą reformą, którą kończymy wprowadzać w tej kadencji, w dalszym ciągu edukacja wymaga nowych decyzji. Ale te decyzje muszą być podejmowane szeroko. Dlatego słuchamy, ściągamy informację od najbardziej zainteresowanych, czyli od uczniów, rodziców, dyrektorów szkół, jak również wszystkich instytucji związanych z oświatą – mówił w trakcie konferencji prasowej Sipiera.

Zgłoszenia

W dyskusji wezmą udział członkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, czyli reprezentanci rządu, samorządu, związków zawodowych i pracodawców. Ale jak dodaje mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska, chęć udziału w obradach od poniedziałku mogą zgłosić wszyscy chętni.

Będziemy od poniedziałku uruchamiali specjalny formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Ten formularz jest już gotowy i jest naprawdę bardzo prosty do wypełnienia. Wybieramy przedstawiciela, czy to będzie na przykład przedstawiciel samorządów uczniowskich, czy rad rodziców, szkół publicznych, niepublicznych, czy nauczyciel – wyjaśniła Michałowska. 23 sierpnia, po weryfikacji zgłoszeń, kuratorium będzie wysyłać zaproszenia.

Do 100 osób

Mazowiecki Urząd Wojewódzki przewiduje, ze w spotkaniu weźmie udział około 90 osób. Jeśli zgłoszeń będzie więcej, o udziale zadecyduje losowanie. Według informacji Ministerstwa edukacji, kolejne obrady ogólnopolskiego „okrągłego stołu” oświatowego mają się odbyć jeszcze we wrześniu.

Czytaj też:

Wojewoda: nie ma ogromnego problemu z miejscami w szkołach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone