Pewne zwycięstwo na Torwarze. ONICO pokonało Resovię Rzeszów

• 12.01.2019 17:49

• Aktualizacja: 23:59 25.07.2022

W spotkaniu 15. kolejki siatkarskiej PlusLigi ONICO Warszawa bez większych problemów pokonało Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:18, 25:21, 25:14). MVP rywalizacji rozegranej w hali Torwar wybrany został przyjmujący stołecznych, Nikołaj Penczew.
Wobec urazu Bartosz Kwolka, na pozycji przyjmujących w zespole ONICO mecz rozpoczęli Nikołaj Penczew i Piotr Łukasik. Partnerowali im na rozegraniu Bantoine rRizard, w ataku Bartosz Kurek, jako środkowi Andrzej Wrona i Graham Vigrass oraz na libero Damian Wojtaszek. W drużynie Asseco Resovii na boisku pojawili się Kozub, Mika, Buszek, Smith, Lemański, Shulz, Perry.

Pierwszy set

Stołeczni zaczęli znakomicie, od prowadzenia 3:0 po atakach Wrony, Kurka i błędzie w bloku Asseco. Goście odpowiedzieli dwoma punktami, ale trzypunktowe prowadzenie udało się odzyskać od razu, przy zagrywce Vigrassa (5:2). Przez chwilę graliśmy punkt za punkt, ale gracze ONICO trzymali tempo i stopniowo powiększali przewagę.

Ponownie dobrze funkcjonował blok – najpierw zablokowany został Mika (12:7), następnie Schulz (15:9). Goście próbowali odrobić straty podejmując ryzyko na zagrywce, ale najczęściej serwowali w aut. Do końcówki seta gospodarze przystąpili z przewagą siedmiu punktów, którą udało się utrzymać do końca. Seta zakończył nieudany serwis wprowadzonego z ławki Szerszenia (25:18).

Drugi set

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Goście rozpoczęli od dwupunktowej przewagi, którą jednak szybko udało się odrobić dzięki asowi serwisowemu Kurka (3:3). Następnych kilka minut oba zespoły grały punkt za punkt. Przełom przyniosły dobre zagrywki ONICO. Najpierw asem popisał się Penczew (10:9), następnie przy dobrych serwisach Brizarda mieliśmy dwie kontry, które skończył Łukasik (13:10).

Po chwili dobrze serwował Kurek, co dało stołecznym kolejne kontry (17:12). W zespole gości Szerszeń zmienił Buszka, co poskutkowało poprawą przyjęcia i odrobieniem części strat (17:15). Gracze ONICO przetrwali jednak trudny moment i ponownie powiększyli przewagę po atakach Vigrassa i zagrywce Brizarda (20:16). W końcówce seta udało im się utrzymać przewagę i triumfować do 21.

Trzeci set

Trzecią partię goście rozpoczęli z Szerszeniem na przyjęciu, który pozostał na boisku po drugim secie. Nie wytrąciło to jednak z rytmu znakomicie dzisiaj dysponowanych stołecznych. Już na początku partii, przy zagrywce Kurka, udało się zbudować pokaźną przewagę (10:3), dzięki asom naszego atakującego i kilku błędom gości. Do gry powrócił Mika, jednak nie pomogło to rzeszowianom, którzy dalej popełniali błędy.

Stołeczni bez problemów utrzymywali siedmiopunktową przewagę, a w samej końcówce partii udało się ją jeszcze powiększyć. Najpierw dobrze w bloku zagrał Łukasik, następnie Wrona (20:9). W końcówce seta trener Antiga wprowadził na boisko kilku rezerwowych – Mateusza Janikowskiego, Jakuba Kowalczyka, Jana Nowakowskiego i Konrada Buczka.

Mecz zakończył mocnym atakiem Kurek, a stołeczni wygrali trzecią partię do 14. Tym samym warszawianie, po kapitalnym meczu, dopisują do ligowego dorobku kolejne trzy punkty. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Nikołaj Penczew. Już za tydzień, w kolejnym spotkaniu PlusLigi, gracze ONICO zagrają na wyjeździe z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.