SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Peron na stacji kolejowej Niemojki czeka przebudowa

fot. Twitter PKP PLK SA

Za rok na stacji w Niemojkach w powiecie łosickim powstanie nowoczesny peron. Będzie wyższy i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują peron na stacji Niemojki w powiecie łosickim. Dzięki temu ma podnieść się komfort i bezpieczeństwo podróży w kierunku Siedlec i Czeremchy. – Peron zostanie całkowicie rozebrany, ogłosiliśmy już przetarg na budowę – mówi rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. – W jego miejscu będzie wyższy i wygodniejszy do wsiadania do pociągów obiekt. Peron zostanie wyposażony w wiaty, ławki, tablice i gabloty informacyjne. Dla wygody podróżnych zainstalowane zostanie również nowe nagłośnienie oraz informacja wizualna o przyjazdach i odjazdach pociągów. W Niemojkach zaplanowano budowę pochylni oraz specjalnych ścieżek dotykowych – dodaje rzecznik.

Zwiększy się też liczba pociągów – zaznacza Siemieniec. – Obecnie na stacji zatrzymuje się dwanaście pociągów regionalnych. Po przebudowie peronu zatrzymają się na stacji również składy dalekobieżne, m.in. do Warszawy i Białegostoku, które potrzebują dłuższych peronów. Więcej pociągów oznacza wzrost dostępności kolei i możliwość podróży do większej liczby miejsc, a tym samym większą liczbę podróżnych – tłumaczy rzecznik PKP PLK.

Inwestycja powstanie z programu Ministerstwa Infrastruktury, w ramach którego za miliard złotych ma zostać zmodernizowanych 200 przystanków w całym kraju. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Czytaj też:

Władze miasta zapewnią taksówki dla osób z niepełnosprawnościami

Siedlce. Uwaga kierowcy! Częste wyjścia łosi i saren na okoliczne drogi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone