SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Paweł Wszołek w Legii Warszawa. „To zawodnik do odbudowy”

fot. PAP/Andrzej Lange

– W tej chwili to nie jest transfer, który wzmocni Legię – tak przejście Pawła Wszołka do drużyny wicemistrzów Polski komentuje ekspert Radia dla Ciebie Tomasz Sokołowski. Zdaniem byłego pomocnika reprezentacji Polski i Legii Warszawa, Wszołek musi najpierw odbudować swoją formę, bo od kilku miesięcy jest bez klubu.

Paweł Wszołek ostatni sezon spędził w angielskim klubie Queens Park Rangers w Championship. W sumie na wyspach rozegrał 107 meczów w których zdobył 11 bramek. Wcześniej występował w Sampdorii i Hellas Veronie. Do ligi włoskiej przeszedł z Polonii Warszawa. Wszołek może występować na kilku pozycjach, ale najczęściej był ustawiany jako prawy pomocnik.

To oznacza, że w Legii o miejsce w składzie może walczyć z innym ściągniętym skrzydłowym Arvydas Novikovasem. Na miejsce w pierwszej „11” będzie musiał jednak poczekać. Jak tłumaczy ekspert Radia dla Ciebie Tomasz Sokołowski, to nie jest zawodnik który teraz zbawi Legię. – To nie jest transfer, który wzmocni Legię, jeżeli zawodnik jest bez klubu i sezon trwa to nawet, jakby sam się przygotowywał to nie zbawi Legii, bo ona ma kim grać. Wszołek na pewno swój poziom reprezentuje, tylko musi się odbudować – wyjaśnia.

Paweł Wszołek, poza klubowym dorobkiem w kraju i za granicą ma też w swoim CV jedenaście występów w kadrze narodowej piłkarskiej reprezentacji Polski.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone