SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Paweł Rabiej zrezygnował z pracy w komisji weryfikacyjnej

fot. RDC

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rezygnację z pracy w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie.

Rabiej, który jest działaczem Nowoczesnej, potwierdził w rozmowie z PAP, że w czwartek złożył na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rezygnację z członkostwa w komisji weryfikacyjnej. W piątek jako kandydata na członka komisji zarekomendował zarządowi Nowoczesnej warszawskiego radnego Sławomira Potapowicza.

W ocenie Rabieja, Potapowicz to „osoba, która szybko wejdzie w skomplikowaną materię komisji weryfikacyjnej”. Wskazał, że razem z Potapowiczem wspólnie nagłaśniali sprawy związane z warszawską reprywatyzacją. Podkreślił, że radny ma też doświadczenie w zarządzaniu miastem.

„Delikatna sugestia”

Wiceprezydent zaznaczył, że rekomendacja stanowi „delikatną sugestię” dla władz Nowoczesnej. – Członka komisji wybiera Sejm, jest procedura przesłuchania przed komisją sprawiedliwości, więc posłowie będą mieli tutaj pełną dowolność w tej kwestii – przypomniał.

Jego zdaniem, gdyby Potapowicz został członkiem komisji, byłoby też ciekawie, ponieważ byłby drugim – obok wiceprzewodniczącego komisji Sebastiana Kalety – warszawskim radnym w składzie. Kaleta jest radnym PiS.

Relacje z komisją

Zaznaczył, że jako wiceprezydent chciałby ułożyć swoje relacje z komisją w sposób niekonfrontacyjny. – Komisja po prostu będzie działała w swoim obszarze, my w mieście działamy w swoim – wskazał. – Staramy się, każdy na swoim polu, działać tak, żeby nie budziło to żadnych kontrowersji, tylko skutkowało ochroną majątku miasta i praw lokatorów – podkreślił Rabiej.

Zaznaczył też, że jego rezygnacja z komisji – ze względu na objęcie przez niego funkcji wiceprezydenta stolicy – była spodziewana i każdy był na to przygotowany. Dodał, że dużo wcześniej rozmawiał na ten temat z przewodniczącym komisji Patrykiem Jakim.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone