SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Paweł Borys ministrem finansów? „Cały czas chcę pracować dla Polskiego Funduszu Rozwoju”

fot. RDC

– Nie ma takiego tematu. Cały czas jestem prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju i myślę, że pozostanę nim dalej, wspierając realizację planu Morawieckiego – mówił w „Poranku RDC” Paweł Borys, odpowiadając na spekulacje, jakoby miał zostać ministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Media w ostatnim czasie informowały, że Mateusza Morawieckiego w fotelu ministra finansów zastąpi zapewne Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju. – Nie ma takiego tematu. Cały czas jestem prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju i myślę, że pozostanę nim dalej, wspierając realizację planu Morawieckiego – powiedział w „Poranku RDC”.

„Chcę pracować dla PFR”

Dopytywany przez Grzegorza Chlastę, jaką decyzję podjąłby, gdyby premier Morawiecki złożył mu taką propozycję, odparł, iż decyzja ta należy do premiera. – To on nadzoruje resorty gospodarcze. Ja cały czas chcę pracować dla PFR. Uważam, że to ważny projekt reformy polskich instytucji, które wspierają przedsiębiorców. Chodzi o to, aby polskie firmy miały podobne wsparcie do ich konkurentów za granicą. Wierzę, że jest to potrzebne i chcę dalej realizować tę misję – podkreślił w „Poranku RDC” Paweł Borys.

Grupa PFR integruje, w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania, ofertę czołowych polskich instytucji rozwoju: Agencji Rozwoju Przemysłu, Banku Gospodarstwa Krajowego, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone