SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Patryk Jaki: będziemy chcieli odbudować Pałac Saski

Ruiny Pałacu Saskiego/fot. Wikimedia Commons

Będziemy chcieli odbudować Pałac Saski – podkreślił podczas konwencji PiS kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Dodał, że zależy mu także, aby warszawska oświata „pamiętała o wspaniałym dziedzictwie” Warszawy oraz pokazywała historię np. Żołnierzy Wyklętych.

Chciałbym też wrócić do idei odbudowy Placu Piłsudskiego, będziemy chcieli odbudować Pałac Saski – zapowiedział Jaki.

Zadeklarował również, że zadba o powstańców warszawskich. – To jest szczególne zobowiązanie naszego miasta, żeby o nich zadbać. Będziemy chcieli wprowadzić transport dedykowany, specjalny pod dom powstańców warszawskich, będzie przyjeżdżał specjalny transport. Jak powstaniec warszawski będzie chciał dostać się do lekarza, albo pojechać do szkoły opowiedzieć, jak było podczas Powstania Warszawskiego, miasto to bierze na siebie – zapowiedział polityk.

Dom dla kombatanta

Podkreślił, że zbuduje dom dla kombatanta „z prawdziwego zdarzenia”. Dodał, że w ramach „patriotycznej Warszawy” będzie mu zależało, aby warszawska oświata „pamiętała o wspaniałym dziedzictwie naszego miasta”. – W warszawskich szkołach, placówkach edukacyjnych powrócimy do silnej polityki pokazującej dlaczego warto być dumnym z Warszawy – powiedział Jaki.

Wyjaśnił, że w szkołach będą pokazywane „piękne chwile Warszawy jak Powstanie Warszawskie, zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej”. – Będziemy pokazywali historię Witolda Pileckiego, Żołnierzy Wyklętych, ludzi z Solidarności, którzy doprowadzili do przewrotu. To wszytko musi wreszcie trafić do szkół – mówił Jaki.

Czytaj też:

„Przełom w stolicy tylko pod jego rządam”. Premier i prezes PiS obecni na konwencji wyborczej Jakiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone