SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Parking P+R na Połczyńskiej ma być ekologiczny. Trwa konkurs

P+R na Połczyńskiej/fot. UM Warszawa

Ruszył konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy parkingu Parkuj i jedź przy ul. Połczyńskiej. W przyszłości ma to być wzorcowy, ekologiczny parking – przekazał w komunikacie warszawski ratusz.

Jak podał stołeczny ratusz, modernizacja będzie polegała m.in. na budowie instalacji fotowoltaicznej, przebudowie budynku zaplecza, rewaloryzacji terenów zieleni, opracowaniu założeń dla retencji wód opadowych i roztopowych, rozbudowy systemu ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym, małej architektury, magazynowania energii elektrycznej, koncepcji modernizacji oświetlenia terenu parkingu, opracowania założeń do wdrożenia programu edukacyjnego dla użytkowników parkingu.

Zgłoszenia do konkursu na przebudowę

Opracowana dokumentacja – poinformowano – ma pomóc w ewentualnej przebudowie pozostałych parkingów P+R i projektowaniu nowych obiektów. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do poniedziałku, 27 lipca, do godz. 16. Składanie prac przewidziano do piątku, 30 października. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Ratusz wskazał, że po ulicach miasta jeździ coraz więcej autobusów o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Na parkingach P+R już teraz jest osiem stacji ładowania pojazdów elektrycznych – na P+R Młociny I oraz III, P+R Al. Krakowska, P+R Ursus Niedźwiadek i P+R Metro Stokłosy, a do końca roku powstanie osiem kolejnych na P+R Anin SKM, P+R Metro Marymont, P+R Wawer SKM, P+R Metro Ursynów, P+R Metro Wilanowska i P+R Połczyńska.

Czytaj też:

Powstanie parking „Parkuj i jedź” przy stacji Warszawa Jeziorki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone