SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Pacjentka zakażona koronawirusem uciekła z MSS w Radomiu

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu/fot. www.wss.com.pl

Kobieta zakażona koronawirusem uciekła z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Obywatelka Bułgarii, która trafiła na SOR 26 lipca skarżyła się na kaszel i duszności, pobrano jej wymaz. Jak mówi rzeczniczka MSS Karolina Gajewska, na wynik testu oczekiwała w izolacji. Pacjentka była w mieście przejazdem, obecnie przebywa poza powiatem radomskim – dowiedziało się RDC.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

28 lipca przed południem kobieta samowolnie opuściła szpitalny oddział ratunkowy, nie informując o tym personelu. Pracownicy powiadomili policję. Tego dnia rano do szpitala dotarł wynik testu na obecność SARS-CoV-2 w organizmie tej pacjentki. Był pozytywny – tłumaczy rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Karolina Gajewska.

Szybko ustaliliśmy miejsce pobytu kobiety – mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji. – Wezwano na miejsce karetkę. Kobieta powiedziała, że czuje się dobrze i nie potrzebuje hospitalizacji. W chwili interwencji nie było informacji, że kobieta jest zakażona – zaznacza.

Sprawą zajmuje się sanepid, który otrzymał już komplet dokumentów. Kobieta do miejsca zamieszkania miała wrócić jeszcze tego samego dnia, gdy wylegitymowała ją policja. Według informacji Radia dla Ciebie, pacjentka przebywa poza powiatem radomskim.

Czytaj też:

Koronawirus. Brak nowych zakażeń na płockiej komendzie. 300 testów z wynikiem negatywnym

Uciekł ze szpitala, nie wiedział z którego. Interweniowali strażnicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone