SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Pacjenci przewiezieni z MSS do okolicznych lecznic

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu/fot. RDC

Pacjenci z oddziału wewnętrznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, u których potwierdzono obecność koronawirusa, zostali przeniesieni do innych lecznic z oddziałami zakaźnymi – poinformowała w czwartek rzeczniczka lecznicy Karolina Gajewska.

Relokacja pacjentów z oddziału wewnętrznego I została zakończona dziś rano. Pacjenci z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem trafili do szpitali: w Kozienicach, Radomiu i w Warszawie – przekazała rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i zapewniła, że po dekontaminacji oddział wewnętrzny I wznowi pracę. Pozostałe oddziały w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym funkcjonują normalnie.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym zarażonych koronawirusem jest 21 osób. Jest wśród nich 5 lekarzy, 4 pielęgniarki, 10 pacjentów i 2 osoby z administracji. – Czekamy na wyniki kolejnych pobranych próbek. Dziś wysłaliśmy jeszcze 34 testy na obecność koronawirusa – dodała Gajewska. W sumie w szpitalu na Józefowie wykonano ponad 280 testów na obecność koronawirusa u pacjentów i u pracowników szpitala.

Pacjent „0”

Według szpitala pacjentem „0” była prawdopodobnie osoba, która 29 lutego trafiła do szpitala na oddział wewnętrzny I. – Była nieprzytomna, w ciężkim stanie. To uniemożliwiło przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Poza tym nie miała objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem – powiedziała rzeczniczka.

Gajewska przekazała, że szpital zadecydował o relokacji pacjentów z dodatnimi wynikami do szpitali zakaźnych wyznaczonych przez wojewodę mazowieckiego, znajdujących się na terenie Mazowsza. Ośmioro pacjentów z wynikami ujemnymi miało być natomiast wypisanych do domów.

Szpital poinformował o przypadku koronawirusa po raz pierwszy 18 marca. Zachorował lekarz, który – według zapewnień szpitala – nie miał kontaktu z pacjentami, ale kontaktował się z lekarzami i pracownikami administracji. Poinformowano także, że chory lekarz przebywa w szpitalu w Warszawie.

Czytaj też:

Grójec. Śledztwo ws. pacjenta, który zmarł po wypisaniu ze szpitala

Posiedzenie Rady Warszawy planowane na 2 kwietnia odwołane

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone