SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

P. Zgorzelski: straszenie podziałem Mazowsza nie ma sensu

Piotr Zgorzelski/fot. RDC

– Nie ma potrzeby straszenia ludzi podziałem województwa mazowieckiego. Ten temat zawsze wraca jak bumerang w kampanii wyborczej – powiedział w „Poranku RDC” Piotr Zgorzelski, kandydat PSL w wyborach do Sejmu.

Wiem, że wyborcy martwią się propozycją partii rządzącej, która przedstawia to jako wyraz troski o mieszkańców regionu – mówił w RDC Piotr Zgorzelski. – Ta troska jest jednak kompletnie nieuzasadniona, bowiem już w 2015 roku województwo mazowieckie zostało podzielone – na szczęście w wymiarze statystycznym – podkreślił.

Według gościa RDC, podział może doprowadzić do sytuacji, w której biedniejsze regiony będą jeszcze biedniejsze, a bogate jeszcze bogatsze. – Unia Europejska uznała, że poziom rozwoju Warszawy i bliskich jej powiatów jest wyższy niż pozostałej części Mazowsza – zaznaczył Zgorzelski. – Są pewnego rodzaju więzi, których nie wolno niszczyć – powiedział poseł PSL.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na początku września podczas regionalnej konwencji PiS w Siedlcach zapowiedział podział obecnego województwa mazowieckiego na dwa: województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz na województwo mazowieckie. Według lidera partii ma to rozwiązać problem zawyżania przez stolicę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Posłuchaj:

Poranek RDC: Piotr Zgorzelski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone