SŁUCHAJ ONLINE
MENU

P. Włodarczyk: Legia w Atenach nie może pierwsza stracić bramki

Piotr Włodarczyk (w środku)/fot. RDC

– To będzie zupełnie inny mecz, Legia nie może pierwsza stracić bramki – uczulał Piotr Włodarczyk. Były napastnik stołecznych był gościem „Magazynu sportowego RDC”. Dziś legioniści zagrają w Atenach rewanż z Atromitosem Ateny w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Przed tygodniem przy Łazienkowskiej był bezbramkowy remis.

W Warszawie rywale za wszelką cenę chcieli zagrać na zero z tyłu. U siebie będą atakować – uważa Piotr Włodarczyk. – Atromitos gra całkowicie inaczej u siebie. Oni przyjechali do Warszawy po to, aby nie stracić bramki (…) Tak grają wszyscy Grecy, tak ich reprezentacja zdobyła mistrzostwo Europy w 2004 roku. Legia musi być czujna, nie może dać sobie strzelić bramki. Jestem spokojny. Stać ich na to, aby przejść do kolejnej rundy – dodał.

Trener Legii Aleksandar Vukovic przekonuje, że rewanż z Atromitosem będzie trudniejszy niż spotkanie w Warszawie. Legioniści w pierwszym starciu pokazali się z dobrej strony. Stworzyli dużo sytuacji, m.in. dwukrotnie trafili w poprzeczkę.

Wyjątkowo w środę

Większość meczów w ramach eliminacji Ligi Europy odbywa się w czwartek, tym razem Legia zagra dzień wcześniej. Jutro bowiem w Atenach gra miejscowy AEK. Z tego powodu przełożono ligowy mecz warszawskiej drużyny w 4. kolejce PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock.

Z naszego punktu widzenia przełożenie tego meczu było korzystne. Pomysł pojawił się wówczas, kiedy zorientowaliśmy się, że to spotkanie (z Atromitosem – red.) ma odbyć się w środę. Doba mniej na przygotowanie się do meczu może być bardzo odczuwalna – podkreślił szkoleniowiec Legii.

W Atromitosie doszło latem do wielu zmian kadrowych. Z drużyny odszedł m.in. najlepszy strzelec greckiej ekstraklasy Efthymios Koulouris, który zdobył 19 bramek w sezonie zasadniczym. Napastnik przeszedł do Toulouse. Od niedawna piłkarzem Atromitosu jest Polak Dawid Kort, ale nie było go w kadrze na mecz przy Łazienkowskiej.

Początek rewanżu w Grecji o godz. 18.00

Zwycięzca rywalizacji zmierzy się w czwartej, ostatniej rundzie kwalifikacji z lepszym z pary Rangers FC – FC Midtjylland. Bliżej awansu jest zespół ze Szkocji, który na wyjeździe wygrał 4:2.

Czytaj też:

Eliminacje LE. Bez bramek w meczu Legii z Atromitosem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone