Słuchaj ONLINE
rdc player

P. Włodarczyk: jestem dumny z syna, zasługuje na więcej minut

Szymon Włodarczyk (C)/fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com

Cieszę się, że Szymonowi dane było zagrać przeciwko jednemu z czołowych zespołów na świecie. Jestem dumny z syna – powiedział Piotr Włodarczyk. Były napastnik w rozmowie z Radiem dla Ciebie skomentował występ swojego syna Szymona w barwach Legii w meczu z Leicester City w Lidze Europy. Mistrzowie Polski przegrali 1:3, a 18-latek spędził na boisku 17 minut.

Duma ogromna. Cieszę się, że Szymon spełnia swoje marzenia – mówił w rozmowie z RDC Piotr Włodarczyk, były napastnik m.in. Legii Warszawa i reprezentacji Polski, ojciec 18-letniego piłkarza „Wojskowych” Szymona Włodarczyka, który rozegrał wczoraj kilkanaście minut przeciwko Leicester City w Lidze Europy.

Legioniści przegrali z tegorocznym zdobywcą Pucharu Anglii 1:3. Szymon Włodarczyk na placu gry pojawił się w 78. minucie zmieniając Mahira Emrelego. Mistrzowie Polski wskutek porażki spadli na ostatnie miejsce w tabeli grupy C, ale wciąż mają szansę na awans do kolejnej rundy. Przed nimi ostatni mecz na tym etapie zmagań – ze Spartakiem Moskwa.

Według Piotra Włodarczyka Szymon jest gotowy, by pomóc drużynie w walce o awans w LE. Półtora roku trenuje z pierwszym zespołem Legii. Potrzebuje więcej minut – uważa czterokrotny reprezentant kraju. – Na razie Szymon ma ważny kontrakt z Legią. Jeżeli nie będzie miał szansy na grę, będzie trzeba rozważyć wszystkie możliwości – podkreślił.

Przed Legią powrót do zmagań w ekstraklasie. W niedzielę będący na przedostatnim miejscu w tabeli mistrzowie Polski podejmą 7. Jagiellonią Białystok. – Obie drużyny mają swoje problemy. W grze Legii widać światełko w tunelu – przekonywał Piotr Włodarczyk.

Pierwszy gwizdek w niedzielę przy Łazienkowskiej o 17:30.