P. Włodarczyk: jestem dumny z syna, zasługuje na więcej minut

• 26.11.2021 13:25

• Aktualizacja: 22:30 15.08.2022

Cieszę się, że Szymonowi dane było zagrać przeciwko jednemu z czołowych zespołów na świecie. Jestem dumny z syna - powiedział Piotr Włodarczyk. Były napastnik w rozmowie z Radiem dla Ciebie skomentował występ swojego syna Szymona w barwach Legii w meczu z Leicester City w Lidze Europy. Mistrzowie Polski przegrali 1:3, a 18-latek spędził na boisku 17 minut.
- Duma ogromna. Cieszę się, że Szymon spełnia swoje marzenia - mówił w rozmowie z RDC Piotr Włodarczyk, były napastnik m.in. Legii Warszawa i reprezentacji Polski, ojciec 18-letniego piłkarza "Wojskowych" Szymona Włodarczyka, który rozegrał wczoraj kilkanaście minut przeciwko Leicester City w Lidze Europy.

Legioniści przegrali z tegorocznym zdobywcą Pucharu Anglii 1:3. Szymon Włodarczyk na placu gry pojawił się w 78. minucie zmieniając Mahira Emrelego. Mistrzowie Polski wskutek porażki spadli na ostatnie miejsce w tabeli grupy C, ale wciąż mają szansę na awans do kolejnej rundy. Przed nimi ostatni mecz na tym etapie zmagań - ze Spartakiem Moskwa.

Według Piotra Włodarczyka Szymon jest gotowy, by pomóc drużynie w walce o awans w LE. Półtora roku trenuje z pierwszym zespołem Legii. Potrzebuje więcej minut - uważa czterokrotny reprezentant kraju. - Na razie Szymon ma ważny kontrakt z Legią. Jeżeli nie będzie miał szansy na grę, będzie trzeba rozważyć wszystkie możliwości - podkreślił.

Przed Legią powrót do zmagań w ekstraklasie. W niedzielę będący na przedostatnim miejscu w tabeli mistrzowie Polski podejmą 7. Jagiellonią Białystok. - Obie drużyny mają swoje problemy. W grze Legii widać światełko w tunelu - przekonywał Piotr Włodarczyk.

Pierwszy gwizdek w niedzielę przy Łazienkowskiej o 17:30.