SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

P. Stokowiec: Legia tworzy drużynę na europejską skalę

foto. PAP/Adam Warżawa

Legia buduje drużynę na europejską skalę – mówił w Magazynie Sportowym RDC Piotr Stokowiec. Zdaniem trenera Lechii, która wczoraj uległa Legii 0:1, drużyna z Warszawy w ostatnich miesiącach bardzo się rozwinęła.

Trener Lechii, Piotr Stokowiec przyznał w rozmowie z Radiem dla Ciebie, że czuje duży niedosyt. Liczył, że jego drużyna mogła zapewnić sobie w meczu co najmniej remis.

– Legia robi naprawdę wielkie wrażenie – powiedział. – Pod wodzą Czesia Michniewicza ta drużyna się rozwija, wykorzystuje swój potencjał – mówił.

– Widzimy jak jest wykorzystany Artur Boruc, który fajnie coachuje, Artur Jędrzejczyk który włącza się w akcje, gdzie wcześniej nie rozgrywał tak piłek , gdzie środkowi pomocnicy na przykład Bartek Ślisz, jak się rozwijają jak wykorzystują te przestrzenie, to naprawdę przeciwnikowi sprawia duże problemy – podsumowywła.

Jego zdaniem, Legia jest w stanie grać „europejską” piłkę.

Legia pracuje żeby tę walkę nawiązać, gra nowocześnie i dołożyć parę cegiełek dopracować parę rzeczy i może być gotowa do Europy – tłumaczył.

Legia na trzy kolejki przed końcem ligi ma 9 punktów przewagi nad drugą  w tabeli Pogonią Szczecin.  Wojskowi mogą zapewnić sobie ponowny tytuł mistrza Polski już w środę, nie wychodząc nawet na boisko. Wystarczy by Raków stracił punkty w zaległym meczu z Jagiellonią.

Czytaj też: Legia wygrała spotkanie z Lechią w Gdańsku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone