SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

P. Kowal: Senat będzie większym wyzwaniem dla KO, niż dla PiS

Paweł Kowal/fot. RDC

– Senat będzie trudny dla tych, którzy wygrali – uważa Paweł Kowal. Poseł Koalicji Obywatelskiej w audycji „Polityka w południe” podkreślił, że jego formacja ma przed sobą nie lada wyzwanie.

Paweł Kowal wskazał na paradoks, który dotknął jego ugrupowanie, które ma w senacie większość. – Produkcja idei w Senacie jest możliwa, poprzez inicjatywę ustawodawczą. Podtrzymuję swoją tezę, według której Senat jest paradoksalnie większym wyzwaniem dla tych, którzy tam wygrali niż dla tych, którzy są tam w mniejszości. Opozycja w Senacie może drapać się po klacie i nic nie robić. Rządzącym zaś wyborcy będą patrzeć na ręce – mówił poseł Koalicji Obywatelskiej.

Marszałkiem Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej został Tomasz Grodzki. W przemówieniu zapewnił, że zrobi wszystko, aby „uczynić z Senatu miejsce, które będzie kuźnią najlepszego prawa, w którym będą królowały szacunek, przyzwoitość, praworządność, honor, prawda i normalna praca merytoryczna”.

Na Tomasza Grodzkiego zagłosowało 51 senatorów – z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL oraz dwóch senatorów niezależnych. Jego kontrkandydata z PiS Stanisława Karczewskiego poparło 48 senatorów, senator Lidia Staroń wstrzymała się od głosu. Po raz pierwszy po 1989 roku doszło do sytuacji, w której w Sejmie większość ma partia rządząca, a w Senacie sejmowa opozycja.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Paweł Kowal

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone