SŁUCHAJ ONLINE
MENU

P. Gacek: nowa nazwa Projektu Warszawa w kolejnym sezonie

Łukasz Starowieyski (L) i Piotr Gacek (P)/fot. RDC

Projekt Warszawa mierzy wysoko. Siatkarze, mimo kolejnych perturbacji przed sezonem, w tym odejściu sponsora tytularnego oraz zmiany właścicielskiej, ma znów walczyć o podium PlusLigi. Dla trzeciej drużyny poprzedniego sezonu okres między rozgrywkami znów był bardzo gorący.

Próbowaliśmy dokonywać rzeczy niemożliwych, aby uratować siatkówkę w Warszawie – mówił w „Magazynie sportowym” RDC Piotr Gacek, wiceprezes i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Udało się jednak zapewnić stabilność finansową, a nawet wzmocnić skład. – Dlatego cele są ambitne – dodał Gacek. – W tym sezonie walczymy o to, żeby powtórzyć sukces. Jeżeli ja myślę o dobrym starcie w Lidze Mistrzów, to wiadomo, że musimy uzyskać kwalifikację do Ligi Mistrzów. Jeżeli chcemy grać w Lidze Mistrzów, musimy być w pierwszej trójce w sezonie ligowym – tłumaczył.

Klub po zakończeniu współpracy z Orlenem powrócił do nazwy sprzed dwóch lat. Na jak długo? – Jesteśmy w trakcie wielu rozmów sponsoringowych. Jeśli rozmowy dobrze się potoczą, to może nie w tym sezonie, ale w kolejnym może ta nazwa ulec zmianie, ale tylko na korzyść klubu – wyjaśnił.

Projekt Warszawa wygrał swoje pierwsze dwa mecze bieżącego sezonu ekstraklasy – z Czarnymi Radom i Cuprum Lubin. W piątek na Torwarze podejmie aktualnego mistrza Polski – zespół Jastrzębskiego Węgla.

Posłuchaj całej rozmowy:

Magazyn Sportowy: cele Projektu Warszawa na sezon 2021/2022

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone